MÁTE NEJAKÉ OTÁZKY?  KLINKNIE SEM
Po-Pi: 8:00 - 15:30
So-Ne:  Zatorené
+421 908 539 922
Mobil
Trenčianska 27
Nové Mesto nad Váhom
This image for Image Layouts addon

Tatranský profil (12,5x96mm po 10ks) - severský smrek a borovica

Materiál: severský smrek a borovica

  • Hrúbka: 12,5mm
  • Šírka: 96mm
  • Dĺžka: 2000-4000mm
  • Balenie: po 10ks
  • Kvalita: A/B, B/B, C

Dĺžka 4m – 10ks = 3,84m2 (po zložení pera a drážky reálne zakryjete 3,5m2)

This image for Image Layouts addon

Tatranský profil (94x16mm po 10ks) - osika

Materiál: severská osika

Použitie: Nádherné dosky bez sukov,  vhodné do sáun, keďže toto drevo neobsahuje živicu, pri vysokých teplotách už nepracuje, drevo sa v saune nenahreje, čiže nepáli pokožku.

  • Hrúbka: 16mm
  • Šírka: 94mm
  • Dĺžka (vyberte dĺžku): 2000mm, 2100mm
  • Balenie: po 10ks
  • Kvalita: A PRIME, AB

Dĺžka 2m – 10ks = 1,88m2 (po zložení pera a drážky reálne zakryjete 1,7m2)

Dĺžka 2,1m – 10ks = 1,974m2 (po zložení pera a drážky reálne zakryjete 1,8m2)

This image for Image Layouts addon

Tatranský profil s pevnou dušou

Tatranský profil s pevnou dušou je atypický svojím tvarom, kedy sa klasický tatranský profil spojí s tzv. dušou – poloblúkom, ktorý vytvára zaujímavý vzhľad. Obklad sa spája pomocou pera a drážky, ktorá po založení vytvára spoj v tvare písmena V, teda pero nie je viditeľné. Tatranský profil s pevnou dušou vyrábame zo smreku v hrúbke 20mm a 30mm. 
This image for Image Layouts addon

Zrubový profil

Zrubový obklad je druh drevených obkladov, vyrábaný z jedného kusu reziva, ktorý je charakteristický svojím pologuľatým tvarom, imitujúcim guľatinu. Zrubový profil sa spája pomocou pera a drážky, pričom pero nie je viditeľné. Zrubový obklad vyrábame zo smreku alebo borovice v hrúbkach rádiusu od 22mm —> 45mm a v šírkach v rozmedzí 150mm —> 240mm.
This image for Image Layouts addon

Zrubový profil s dušou

Zrubový profil s dušou je výnimočné spojenie dreveného polguľatého obkladu = zrubového profilu s ozdobným medzikusom tzv. dušou ktorá je vyrábaná ako hladká oblúková alebo frézovaná, imitujúca slamu. Zrubový profil sa spája s dušou pomocou rovnakej pera a drážky, kde vzniká pevný a stály spo, bez zbytočného oslabenia. Zrubový profil s dušou ponúkame v 4 alternatívach v hrúbke 30mm a šírke od 180mm až po 230mm.
This image for Image Layouts addon

Dlážkovica

Dlážkovica, nazývaná aj palubovka, je drevená podlaha, ktorá je vyrábaná z jedného kusu reziva. Je typická svojím spojom a pozostáva z pera a drážky, ktorá po založení vytvára jednoliaty pochôdzny povrch. Dlážkovicu vyrábame zo smreku alebo borovice v hrúbkach od 20mm —> 30mm a v šírkach v rozmedzí 120mm —> 140mm.

Upozornenie: Dlážkovica (palubovka) je pred frézovaním do tvaru s pero-drážkou dosušovaná v sušičke na zostatkovú vlhkost požadovaných 12% ± 2%. Hrany dlážkovice po založení doliehajú tesne k sebe, avšak aj napriek tomu je nutné počítať s tým že smreková a borovicová vykazuje značné pracovanie dreviny a preto sa časom môže dlážkovica mierne rozostúpiť (otvorenie špár) aj pri správnm vysušení, rovnako z toho vyplývajúce krútenie alebo jemné prasknutia. Dlážkovicu je nutné pred montážou nehchať aklimatizovať v priestore montáže alebo jemu podobnom po dobu aspoň 10-14 dní. Montáž sa vykonáva na rošť z hranolov alebo drevené trámy.

This image for Image Layouts addon

Terasová podlaha

Terasová podlaha je drevený profil s charakteristickými jemnými drážkami na povrchu, ktoré zabezpečujú okrem zaujímavého vzhľadu aj bezpečnosť proti pošmyknutiu. Terasové dosky sú jednoduché na údržbu. Terasová podlaha nemá pero-drážku a jej pokládka sa vykonáva v rôznych, príp. v žiadnych rozstupoch. Terasovka je určená predovšetkým na vonkajšie použitie ako moderná podlaha terasy, balkónov, okolo bazénov a iných plôch. Terasovú podlahu vyrábame z červeného smreku a borovice v hrúbke 28mm.
profil.jpg
Borsek s.r.o.
Trenčianska 27
915 01
Nové Mesto nad Váhom
+421 908 539 922
info@drevocentrumborsek.sk
© Copyright 2022 drevocentrumborsek.sk. All Rights Reserved.

Search